Dlaczego ñ?

Tylko native speakerzy

Uważamy, że dobór lektorów jest kluczem do wysokiej jakości nauczania, dlatego nasza szkoła zatrudnia wyłącznie wysoko wykwalifikowanych nauczycieli. Uczą
u nas native speakerzy z wieloletnim doświadczeniem w edukacji, wyszkoleni przez Instytut Cervantesa, będący najważniejszą i najbardziej prestiżową instytucją nauczania języka hiszpańskiego.

Centrum egzaminacyjne DELE

W 2013 roku ñ centro de español zostało jedynym w okręgu górnośląskim oficjalnym Centrum Egzaminacyjnym DELE. Dyplomy z Hiszpańskiego DELE są jedynymi oficjalnymi egzaminami z języka hiszpańskiego o charakterze międzynarodowym. W ñ centro de español organizujemy egzaminy DELE z języka hiszpańskiego w Katowicach w sesji majowej oraz listopadowej.

Jak uczymy?

Specjalizacja

ñ” jest jedynym hiszpańskim centrum językowym w Katowicach. Uczymy wyłącznie tego języka. Zgodnie z nasza filozofią, koncentrujemy wszystkie siły, by zaoferować innowacyjne sposoby edukacji na najwyższym poziomie.

Metodologia

W Centrum Języka Hiszpańskiego ”ñ” stawiamy na aspekt komunikacyjny języka, skupiając się na nauce przez działanie. Chcemy, aby uczeń potrafił posługiwać się językiem zarówno w sytuacjach codziennych, typowych dla krajów hiszpańsko- języcznych, jak i w różnych środowiskach (np. zawodowym, akademickim). Z tego względu wszystkie używane przez nas materiały są oparte na klasyfikacji poziomów biegłości językowej przyjętej przez Radę Europy (CEFR), oraz na planie podstawy programowej Instytutu Cervantesa. Nasze zajęcia są prowadzone wyłącznie w języku hiszpańskim, także na poziomie A1. Udowodniono, że nauczanie od podstaw w języku docelowym jest sprawą kluczową w szybkiej nauce. W razie potrzeby, w wyjątkowych sytuacjach, możemy jednak odpowiedzieć na pytania posługując się językiem polskim lub angielskim.

Komfort nauki

Niewielkie grupy i dostęp do materiałów

Wierzymy, że aby uzyskać optymalne rezultaty, nauczanie musi być możliwie spersonalizowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb ucznia. Dlatego też nasze grupy nie przekraczają liczby 10-12 osób.

W „ñ” myślimy, że oprócz wysoko wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej w nauce niezbędny jest także dobry materiał dydaktyczny, dlatego w naszej pracy korzystamy z materiałów lidera na rynku – Edelsa. Korzystamy z metody Meta ELE i z materiałów stworzonych z myślą o osobach przygotowujących się do egzaminów DELE (które pozwalają na zdobycie certyfikatów językowych potwierdzających znajomość języka hiszpańskiego).

Lokalizacja i sale

Nasza szkoła, choć jest usytuowana w centralnym punkcie Katowic (około 150 metrów od rynku), znajduje się przy ulicy odciętej od ruchu ulicznego. Dzięki temu w naszych salach panuje przyjemna cisza, sprzyjająca nauce. Aby zaoferować nauczanie na najwyższym poziomie, pomyśleliśmy również o odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni. Nasze sale mają własną osobowość, ponieważ każda jest dedykowana jednemu z wybitnych autorów hiszpańskich, bądź latynoamerykańskich. Są one jasne, przestronne i wyposażone w urządzenia multimedialne.