Nasza ekipa

Barbara - jest twarzą „ñ”, ponieważ zajmuje się prowadzeniem sekretariatu oraz administracją. Jest prawdziwą pasjonatką języka hiszpańskiego i kultury Hiszpanii. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej szkoły, z chęcią pomoże i rozwieje wszelkie wątpliwości.


Lucas - zdobył tytuł magistra filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie w Maladze oraz tytuł licencjata lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie w Nebrisze. Już od dziesięciu lat zajmuje się nauczaniem języka hiszpańskiego pracując jako nauczyciel ELE (Języka hiszpańskiego jako Języka Obcego) w wielu szkołach językowych w Hiszpanii oraz w Niemczech. Ponadto, z ramienia Hiszpańskiej Agencji ds. Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju (AECID) pracował jako lektor na Uniwersytecie Śląskim i w Instytucie Cervantesa w Krakowie. Zajmuje się także edycją i pisaniem podręczników ELE współpracując z wydawnictwem Edelsa, którego nakładem ukazały się już trzy pozycje jego autorstwa: META ELE B1+META ELE B2 i META ELE B2+. Biorąc czynny udział w kształceniu nauczycieli, występował jako referent podczas wielu kursów zarówno w Polsce, na Uniwersytecie Śląskim, jak i we Włoszech, na Università Ca' Foscari. Współpracuje także z Podcastem Ldelengua skierowanym do nauczycieli języka hiszpańskiego. Podobnie jak nasi pozostali nauczyciele, Lucas jest egzaminatorem DELE (oficjalnych egzaminów potwierdzających stopień znajomości języka hiszpańskiego), dzięki licznym kursom realizowanym w Instytucie Cervatesa.


Xabier - zdobył tytuł magistra filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie w Vigo oraz tytuł licencjata z nauczania języka hiszpańskiego jako języka obcego na Uniwersytecie w Alcalá. Obecnie łączy pracę w Centrum Języka Hiszpańskiego ñ z rolą wykładowcy akademickiego na Uniwersytecie Śląskim. Wykładanie języka hiszpańskiego, które, jak przyznaje, stało się jego wielką pasją, traktuje nie tylko jako zawód, ale także jako swoistą filozofię życiową. Szczególnie interesuje go wdrażanie nowych technologii i narzędzi Web 2.0 w dydaktykę języka. Bierze udział w publikacji materiałów dydaktycznych na platformach internetowych poświeconych nauczaniu ELE (Todoele, Comunidad Todoele) i jest autorem oryginalnego i często rekomendowanego bloga „El burro explosivo”, poświęconego nauce języka hiszpańskiego, dedykowanego zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Poza tym, z ramienia Uniwersytetu w Alcalá, Xabier pracuje przy międzynarodowym projekcie fonetycznym Fonoele, który ma na celu kształcenie nauczycieli języka hiszpańskiego. Podobnie jak nasi pozostali nauczyciele, Xabi jest egzaminatorem DELE (oficjalnych egzaminów potwierdzających stopień znajomości języka hiszpańskiego), dzięki licznym kursom realizowanym w Instytucie Cervatesa.

Zapisz się do naszego newslettera

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.